שייט 7 ימים: מיטב הריביירה הצרפתית

שבוע שייט, למי זה מיועד? ומדוע לטייל בפרובאנס בסירה?

הפלגה למשך שבוע בקוט ד’אזור מציעה הזדמנות נדירה לחקור את פרובאנס והריביירה הצרפתית באופן שאי אפשר לתאר. אתה בוחר בסירה שלך, בחבר’ה שלך, ובמסלול הטיול שלך. החוף הכחול כולו עומד לרשותך ממרסיי למנטון עם אפשרויות עגינה בלתי מוגבלות. חובבי הטבע יכולים להתמקד באיים, מפרצונים, בחופים מבודדים ובמערות סודיות. חובבי תרבות וגסטרונומיה יכולים לבחור לעגון במרסיי, סאנרי, טולון, קאן, אנטיב, ניס וכו’. כמובן שזה לא או, או, עדיף שילוב טוב של השניים.

בהפלגה לאורך החוף נוצר הרושם שלכולם יש סירה בצרפת. זה לא נכון כמובן, אבל המספר העצום של סירות ונמלים לאורך החוף מעיד כי הצרפתים הבינו משהו. טייל בדרך הים ואתה חופשי. בלי כבישים, בלי תנועה ופקקים, רק הרוח.

תאר לעצמך במהלך היום שחייה וסיור בחופי וילפרנש-סור-מר ובלילה לחקור סמטאות מתפתלות  בניס העתיקה, להתפנק בתענוגות ניסוייז הקולינריים ולסיים בפאב מקומי. עמוס מדי? רוצה קצת שקט ושלווה? חזור לסירה שלך.

ניתן לשאול, מדוע סירת מפרש ולא סירת מנוע?

פרובאנס התגלתה דרך הים, היא נכבשה ונבזזה דרך הים, ובסופה, פרובאנס שוחררה בגבורה דרך הים.

כדי להבין את פרובנס יותר טוב צריך לגשת אליה גם מהים. נקודת המבט שהיא מציעה מהים לא דומה לשום פרספקטיבה מהיבשה. רוח פרובנס מכתיבה שאנו לוקחים את זמננו להתבונן, להבין ולהנות. סירת מנוע רועשת, מהירה מדי (תמיד יש את הפיתוי הזה לשוט מהר יותר), לא ידידותית לסביבה, ובסוף יקרה יותר בגלל עלויות דלק גבוהות. על סירת מפרש תוכל גם ללמוד להפליג אם אתה מעוניין, כיצד לרתום את כוח הרוח לתנועה. אין הרגשה גדולה יותר מאשר לגלוש ללא מאמץ לאורך החוף הכחול עם המפרשים מורמים לגובה, ורק קול הים מהדהד.

חווית שייט של שבוע בפרובנס היא הרפתקה אינטימית. אנו חולקים זמן יחד, אך גם זמן פרטי כאשר אנו עגנים בנמלים. אז איך נראה שבוע כזה? להלן תוכנית לדוגמא:

טיול בחוף המערבי:

יום 1:

טולון – מפגש, העמסת ציוד, אוכל, מים, סיור קצר בטולון, שייט חצי יום לאי פרטי מפורסם.

יום 2:

Calanques Parc National, עצירות בקלנקים לאורך הדרך, עגינה בקאלנק ואו.

זה לא תאילנד! חלקת אלוהים.
יום 3:

קאלנק ואו לסאנרי-סור-מר, עצירות אפשריות בדרך – קסיס / בנדול.

יום 4:

ביקור בשוק פרובנסאלי מקומי בסנרי בשעות הבוקר ושייט לאי פורקרול.

יום 5:

טיול רגלי/ אופניים בפורקרול, ממשיכים להפליג לאי פורט קרוס.

יום 6:

פורט קרוס לסנט טרופז.

יום 7:

ביקור בסנט טרופז, קפיצה לכפר תלוי פרובנסאלי סמוך.

טיול בחוף המזרחי יכלול יותר מהריביירה ויפליג מהייר מזרחה ויעצור בנמלים כמו סנט טרופז, אנטיב, קאן, ניס וכו’, ועוד כמה הפתעות מיוחדות. עצירה בדרך חזרה באי פורקרול ממש ליד הייר.

זהו תמיד איזון בין קילומטראג’ בים וזמן איכות ביבשה. פחות זה יותר, אז אני ממליצה פחות לשוט כדי לחקור את הנמלים במיוחד בערים כמו ניס, הייתי אפילו ממליצה לעגון למשך שתי לילות כדי לאפשר טיולי יום מעניינים באזור. אין דבר טוב יותר בסוף יום מלא מלחזור אל הסירה הפרטית שלך, למלון הצף שלך, ולהירדם כמו תינוק בעריסה בעוד תנודות מים עדינות סוגרות לך את העיניים.

נשמע מדהים? זה אכן. צרו איתי קשר לקבלת הצעת מחיר מפורטת למסע של פעם בחיים בקוט ד’אזור.

טיולים נוספים

מיטב הריביירה הצרפתית: שייט 7 ימים
טיול שייט לשלושה ימים
שייט יום לאי פורקרול
דילוג לתוכן