האלפים הימיים (Alpes-Maritimes)

הפארק הלאומי מרקנטור

נעפיל לאלפים הימיים (הליגוריים) מבירת המחוז, הרי זו ניס. כבר מתחיל טוב.

פארק לאומי מרקנטור

גולת הכותרת באלפים הימיים  זה הפארק הלאומי מרקנטור (Parc National du Mercantour). הדרך לשם משגעת וכדאי לקחת זמן ולתכנן פיקניקים בדרך לאורך הנוף המרהיב. שטחו של הפארק הלאומי מרקנטור 68,500 דונם. הנקודה הגבוהה ביותר היא פסגת גלס בגובה 3,341 מטר.

הפארק הנו פראי ואחד מהמגוונים ביותר מבחינת נופים ניגודים מאוד: מיקומו הגאוגרפי ליד קוט ד’אזור, מביא נגיעות ים תיכוניות להרים האלפיים האלה. לכאן שב הזאב באופן טבעי לצרפת בשנת 1992 כאשר חצה את הפארק מאיטליה.

למעט בחורף, ארבע מעברי הרים מאפשרים מעבר לצפון רכס ההרים מרקנטור / ארגנטרה. מחסום מושלג באורך 62 ק”מ הנראה מקו החוף בחורף מאיים וסוגר בפנינו את איטליה.  הגבוה ביותר מעבר הרים לה בונט פופולרי בקרב רוכבי אופנים ובלי שום קשר מקום יוצא דופן לחצות בגובה 2,715 מטר. 

שלושת אתרי הסקי הגדולים של מחוז זה: ואלברג, אורון , ואיזולה 2000 (אהבתי!).

כפר בלבדיר (Belvédère) בכניסה לעמק גורדולסק המרהיב, מסתיר עושר אדריכלי גדול: כנסיות רבות מעוטרות בציורי קיר ומזבח מקושט על ידי ציירי ניסאוז פרימיטיביים.

עמק הפלאות (Vallée des Merveilles) הוא עמק במרקנטור בו נמצאו יותר מ 40,500 חריטות סלע פרוטו-היסטוריות, המתוארכות לתקופת הכלקוליתית ותקופת הברונזה הקדומה. הגישה לעמק רק ברגל: או ביום אחד מתיש של 8-10 שעות עליה וירידה וחזרה לחניון/נקודת התחלה. או לפצל ליומיים ולישון “בבקתת הפלאות” על גדות האגם. האופציה השניה מומלצת ביותר במיוחד (ורק כמובן) כאשר הבקתה פתוחה בקיץ. ישנו טרק משגע של 3-4 ימים מעגלי החוצה 3 עמקים ובניהם עמק הפלאות. ניתן לישון בבקתות (כ 50 יורו ללילה חצי פנסיון) או ‘לסחוב את הכל על הגב’. אוהל ניתן לפרוס מ 19:00 עד 9:00 כמעט בכל מקום בפארק, אבל יותר נח ליד הבקתות ככה תוכלו ליהנות מכוס יין חם או עוגת תפוחים….

מאמרים נוספים

האלפים בפרובאנס עילית (Alpes-de-Haute-Provence)
האלפים הימיים (Alpes-Maritimes)
האלפים העיליונים (Haute Alpes)
דילוג לתוכן